Oratech Technologiesoratech
 
Basında Oratech
Suç takibinde ''üçüncü göz''

Gazi Teknoparkı'nda faaliyet gösteren ORATECH isimli firma, suçluların tüm kayıtlarını tek bir bilişim alt yapısında ilişkilendirip ipuçlarına kısa sürede ulaşım sağlayan teknoloji geliştirdi.

Tamamen yerli mühendislerle geliştirilen teknolojinin benzerinin yalnızca FBI ve CIA gibi istihbarat birimlerinde kullanıldığı belirtildi.

ORATECH Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Haktanır, Rixos Otel'de düzenlediği basın toplantısında, “Üçüncügöz” adı verilen teknolojiye ilişkin bilgi verdi. Haktanır, dünyada, FBI ve CIA gibi güçlü birkaç istihbarat biriminin yazılımını gerçekleştirdiği suç ve suçlunun takibini yapan bilgisayar programlarının tekelini Türkiye'de kırdıklarını belirtti.

Görsel analizler

“Üçüncügöz” programının, her türlü veriyi her türlü ortamda okuyabilme özelliğine sahip olduğunu, görsel analizler yapabildiğini bildiren Haktanır, teknolojinin benzer özellikteki program rakiplerine göre dinamik ve kolay kullanım özelliğine sahip olduğunu söyledi.

Dünyada sayıları yok denecek kadar az olan görsel suçlu analiz ürünlerinden en çok kullanılanlarının FBI ve CIA tarafından geliştirildiğini, bu ürünlerin yüksek maliyetine rağmen, tüm teşkilatlar tarafından da kullanılmak zorunda olduğuna işaret eden Haktanır, şunları kaydetti:

“Yabancı istihbarat örgütünden alınan programın güvenilirliği, bu ürünü satan ülke tarafından takip edilme ve kaydedilme şüphesini de beraberinde getirmektedir.

ORATECH'in geliştirdiği Üçüncügöz yazılımı ile suçluların oluşturduğu kayıtlar, bilişimin getirdiği avantajla ilişkilendirmekle, ipuçlarının takip edilmesiyle de kısa zamanda görsel boyutta sonuç alınmaktadır.”

Tarih: 18.02.2012
Oratech'den Haberler
Oratech 29-31 Mart 2012 tarihleri arasında 3. Adli Bilimler Konferans ve Sergisi-EuroForensics 2012
Oratech 29-31 Mart 2012 tarihleri arasında 3. Adli Bilimler Konferans ve Sergisi-EuroForensics 2012 ye katılıyor.
Suçlular Üçüncü göz teknolojisi ile yakalanacak (Basından)
Türkiye, bilişim sektöründe son dönemde büyük bir ilerleme kaydetti. 3. göz adı verilen yeni bir teknolojinin en somut örneklerinden biri, gelecekte emniyet birimlerinin en büyük yardımcısı olacak. Sadece veriler girilerek, muhtemel suçlular ekrana yansıtılabilecek.
Suçlular artık yerli yazılımla takip edilecek (Basından)
Üçüncü göz hazır. Hedefinde suçlular var. Emniyetin suçla mücadelesinde yeni bir dönem başlatmaya aday. Tamamıyla Türk mühendislerinin ürünü.. Üçüncü gözün takibine takılan kişinin kaçma şansı yok.
Üçüncü Göz ABD Distribütorlüğü
ÜçüncüGöz ürünümüzün Amerika Birleşik Devletleri distribütorlüğü Washington Technologies Group?a verilmiştir.
Üçüncü Göz Sunumu Rixos Otelde Yapıldı
Oratech bünyesinde 2 yıl önce başlatılan Üçüncü Göz projesinin galası, 5 Mayıs 2011 tarihinde Ankara Rixos Otelde başarıyla gerçekleştirildi.

 
   
Proje Hakkında
Üçüncügöz Hakkında
Üçüncü Göz Nedir? Kullanım Alanları Nelerdir?
Referanslarımız
Proje Detayı
Tanıtım Slaytı
Kullanım Klavuzu
Demo Talep
Demo Talep
İletişim Bilgileri
Telefon: +90 555 0408840
Fax: +90 555 0408840
e-mail: info@oratech.net
   
 
2010 © Ucuncugoz | Sitede yayınlanan yazı, görüntü, resim ve kodların kullanılması yasaktır. Tüm hakları Oratech Bilişim Danışmanlık Pazarlama Hizmetleri San. ve Tic. Ltd. Şti.'ye aittir.
Tasarım ve Uygulama Oratech